En | Ar
شنبه,۷ اسفند ۱۳۹۵ Sat 25 Feb 2017
امام خمینی (ره): همه نیروها, همه قدرت ها در هرجا که هستند محتاج به توجه خاص حضرت رضا (ع) هستند ان الإمام الرضا (ع): الإمام وله معاهدة عشاق الرقبة أن الحج کاملة     امام رضا(ع): هر امامی بر گردن دوستداران و پیروانش پیمانی است که انجام کامل آن زیارت اوست امام رضا (ع) : یاری کردن ناتوان ، بهتر از صدقه دادن است مقام معظم رهبری مدظله العالی: هر اقدامی که به منظور آسایش زوار و مهمانان آستان قدس رضوی انجام گیرد بجا و موجب ثواب و اجر الهی برای اقدام کننده است.
  تولیدات فاخر ایرانی از طرح های برگزیده جشنواره مد فجر است

  تهران - ایرنا - رییس اتحادیه پوشاک کشور گفت : اکثر محصولات فاخر تولید شده توسط تولیدکنندگان ایرانی برگرفته از طرح‌هایی است که در جشنواره فجر برگزیده می شوند.


  کوشک نورآباد به صورت اضطراری مرمت می شود

  تهران - ایرنا - مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان از آغاز مرمت اضطراری کوشک نورآباد ایذه بعد از ریزش بخشی از این بنا، خبر داد.


  جذب گردشگران با فعالیت سمن ها جلو ایران هراسی را می گیرد

  یزد - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جذب گردشگران خارجی به کشور با فعالیت سمن های فرهنگی جلو ایران هراسی را می گیرد.


  میبد شهر جهانی زیلو می شود

  یزد- ایرنا- مدیرکل دفتر توسعه و ترویج صنایع دستی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: اقدامات لازم برای ثبت شهر اصفهان به عنوان شهرجهانی صنایع دستی، تبریز به عنوان شهر جهانی فرش و میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در حال انجام است.


  دولت یازدهم درصدد آمار سازی نیست/همدان در اقدام و عمل پیشتاز است

  همدان - ایرنا - معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت تدبیر و امید بناندارد آمارهای دروغ و اشتباه به مردم بدهد.


  معاون رئیس جمهوری: پیام نوروز، اعتدال است

  یزد - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: نوروز جلوه ای جهانی دارد و پیام آن، اعتدال است.


  معاون رییس جمهوری از هتل باغ مشیر الممالک یزد بازدید کرد

  یزد - ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز پنجشنبه از هتل باغ مشیرالممالک یزد بازدید کرد.


  برپایی 7 هزار غرفه عرضه صنایع دستی در نوروز 96

  تهران- ایرنا- معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: هفت هزار غرفه عرضه صنایع دستی در نوروز 1396 در نقاط مختلف کشور برپا می شود.


  اکران فیلم های صنایع دستی در جشنواره بین المللی فیلم 100

  تهران - ایرنا - مشاور معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورگفت: امسال برای نخستین بار بخش فیلم هایی با موضوعیت صنایع دستی در جشنواره بین المللی فیلم 100 قرار گرفته است.


  کشف قبرستانی مربوط به قرن هفتم هجری قمری در شهر جویم لارستان فارس

  شیراز- ایرنا- خشایار شیبانی مدیر پایگاه میراث فرهنگی لار گفت: سیل چند روز گذشته باعث شسته شدن دیواره رودخانه فصلی منطقه و پیدا شدن آثار باقی مانده از یک قبرستان قدیمی مربوط به قرن 7 هجری قمری در شهر جویم لارستان شد.


  کشف بنای تاریخی در تربت حیدریه

  تربت حیدریه- ایرنا- بر اثر فرونشست زمین در یکی از خیابان های مرکزی تربت حیدریه در روز چهارشنبه، بقایای بنایی که گمان می رود یک آب انبار کهن باشد، از زمین سر برآورد.


  تپه سرسختی شازند استان مرکزی سایت موزه می شود

  اراک - ایرنا - با توجه به اهمیت تاریخی تپه سرسختی شازند استان مرکزی که حلقه ای از توالی فرهنگی دوره های مختلف را در خود جای داده و کشف یک اسکلت انسانی هفت هزارو 500 ساله در این منطقه، پس از بررسی کارشناسان میراث فرهنگی و دریافت مجوز ایجاد سایت موزه در این منطقه در دستور کار است.


  معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از غرفه تمدن ایران در پاکستان بازدید کرد

  اسلام آباد - ایرنا - 'احسان خزاعی' معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که در روزهای اخیر به پاکستان سفر کرده بود، ضمن بازدید از خانه های فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مختلف پاکستان، از غرفه دائمی فرهنگ و تمدن ایران در موزه ملی هنرهای سنتی در پایتخت پاکستان نیز بازدید کرد.


  توسعه،800منطقه تاریخی خوزستان را ازبین برد

  دزفول - ایرنا - معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:توسعه میادین نفتی و توسعه مزارع نیشکر در خوزستان در گذشته باعث نابودی 800 منطقه تاریخی در این استان شد.


  تخریب سقف غارتاریخی سنگ شکنان جهرم

  شیراز- ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: باران و سیل اخیر، بخش هایی از پیش آمدگی سقف بیرونی غار تاریخی سنگ شکنان جهرم، یکی از بزرگ ترین غارهای دست ساز بشر را تخریب کرد.


  خانه پارسی سبزوار قربانی تجاری‌سازی

  سبزوار- ایرنا- عضو شورای اسلامی سبزوار گفت: 'خانه پارسی' که یکی از بناهای تاریخی شهر سبزوار محسوب می شود و دارای ارزش ملی و هویت تاریخی است، بدون مجوز از شهرداری توسط مالکان آن در حال تخریب است.


  نقش شبکه ریلی در رونق صنعت گردشگری چین

  پکن - ایرنا - چین در تلاش است تا با استفاده از شبکه ریلی پرسرعت و ارایه خدمات گسترده حمل و نقلی در این بخش، صنعت گردشگری خود را تا آنجا توسعه دهد که معادل ۱۰ درصد از ارزش تولید ناخالص داخلی این کشور (جی دی پی) را به خود اختصاص دهد.


  هم پیوندی گردشگری با بازی های بومی - محلی

  تهران - ایرنا - سازماندهی بازی های بومی- محلی می تواند به چشم اندازی برای آینده گردشگری کشور تبدیل شود که سالانه هزاران نفر را برای دیدن جشنواره های این بازی ها روانه ایران کند.


  معاون میراث فرهنگی: ایران جزء 3 کشور برتر تولیدکننده صنایع دستی است

  سمنان- ایرنا- معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران در زمینه تولید صنایع دستی در ردیف سه کشور برتر دنیا قرار دارد.


  احمدی پور: روادید فرودگاهی ویژه نوروز 96 برای گردشگران خارجی صادر می شود

  سمنان - ایرنا- رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: روادید فرودگاهی ویژه نوروز 96 با هدف رونق گردشگری برای گردشگران خارجی، به جز شهروندان 10 کشور، در ایران صادر می شود.